1 2 3 4 5  další 
 • Výstava fotografií i nové publikace připomínají důležité milníky


  Praha 2 si dnes ve výstavním prostoru ÚMČ společně s veřejností připomněla 30. výročí sametové revoluce a 50. výročí sebeobětování Jana Palacha.
 • Praha 2 se hodlá připojit k připomínkám blížícího se výročí smrti sv. Ludmily


  Radní městské části se tento týden shodli, že doporučí zastupitelstvu schválit vstup Prahy 2 do spolku Svatá Ludmila 1100 let. Tento spolek sdružuje obce, které mají ke svaté Ludmile vztah – a mezi ně Praha 2 bezpochyby patří. Na jejím území se totiž nachází největší kostel na světě, který je této světici věnován. Se vstupem do spolku souhlasí i farář u sv. Ludmily, otec Jakub Berka.
 • Praha 2 bude vylepšovat Portál životních událostí


  Rada MČ Praha 2 odsouhlasila výběr dodavatele na zakázku malého rozsahu „Zajištění podpory Portálu životních událostí“. Vítězem se stala firma UnitX, s. r. o.
 • Multifunkční hřiště Na Smetance bylo slavnostně otevřeno


  Ve středu 6. listopadu ve 13 hodin došlo k dlouho očekávanému slavnostnímu otevření nového multifunkčního hřiště v areálu ZŠ a MŠ Na Smetance. To bylo přes mnohé překážky zprovozněno po více jak roční výstavbě.
 • Číslo veřejného osvětlení – pomocník v labyrintu města


  Praha 2 iniciovala správce veřejného osvětlení ke kontrole stožárů, resp. štítků s identifikačními čísly. Šestimístný číselný kód je totiž významným pomocníkem složek integrovaného záchranného systému.
 • Praha 2 vysadí v parcích 46 nových dřevin


  Výsadba v parcích s následnou odbornou pětiletou péčí nahradí stromy pokácené nebo zničené vichřicí. Jde o normové školkařské výpěstky, které budou dodány s kvalitním balem a zapěstovanou korunou.
 • Smetanka – hřiště, na kterém se nehraje…


  Praha 2 přistoupila před zprovozněním multifunkčního hřiště k odbornému ošetření javoru.
 • Cesta k hlavnímu nádraží


  Praha 2 v návaznosti na dnešní zprávu magistrátu o rozšíření tzv. chodníčku smrti z Vinohrad na hlavní nádraží celý proces osvětluje.
 • Praha 2 bude spolupořadatelem akce „TOTALITA?! Multimediální průvodce Československem 1948 - 1989“


  Rada městské části na svém posledním jednání rozhodla o spolupořadatelství akce „TOTALITA?! Multimediální průvodce Československem 1948 - 1989“. Praha 2 tak chce touto cestou podpořit ojedinělý projekt společnosti Media Park s. r. o., který umožní široké veřejnosti prostřednictvím moderní technologie pomyslný návrat v čase.
 • Peticí za obnovu stromořadí u Nuselských schodů se bude muset zabývat hlavní město Praha


  Radní Prahy 2 včera projednali „Petici za obnovu stromořadí u Nuselských schodů“ a se záměrem petentů vyslovili souhlas.
 • Budoucnost Čelakovského sadů v Praze 2


  Jak je to s Čelakovského sady u Národního Muzea? Proč není zachována celistvost parku? Otázky, které napadají nejednoho obyvatele Prahy 2.
 • Benefiční koncert nadačního fondu Dvojka srdcem pomůže občanům Prahy 2


  Nadační fond Dvojka srdcem v letošním roce slaví druhé výročí svého založení. U této příležitosti pořádá Benefiční koncert, který se uskuteční 6. listopadu 2019 od 19:30 hodin ve Velkém sále Novoměstské radnice. Návštěvníci koncertu se mohou těšit nejen na vystoupení houslisty Jaroslava Svěceného, za klavírního doprovodu Lucie Toth, ale i na představení mladých talentů ze ZUŠ Ilji Hurníka, kterým nadační fond pomohl úhradou školného. Slavnostní událost podpoří i patronka nadačního fondu, herečka Simona Postlerová.
 • Praha 2 vybírá vítězný projekt Nového domova


  Výstavba moderního pobytového domu pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou s kapacitou 100 lůžek by mohla začít už v roce 2021. Poskytovat bude nepřetržitou 24hodinovou péči.
 • Praha 2 nezapomíná


  Ve věku 92 let zemřela v neděli 6. října 2019 divadelní a filmová herečka, signatářka Charty 77 a dlouholetá členka činohry Národního divadla Vlasta Chramostová.
 • Praha 2 vítá nová jednání s firmou LIME


  Městská část Praha 2 avizovaný záměr magistrátu vypovědět memorandum s firmou LIME jednoznačně vítá. Na porušování podmínek memoranda a na nezákonnost používání těchto koloběžek radnice dlouhodobě upozorňuje.
 • Praha 2 má tiskovou mluvčí


  Městská část Praha 2 se rozhodla zřídit funkci tiskového mluvčího. Chce rozvíjet komunikaci prostřednictvím současných moderních technologií, více využívat sociální sítě a posílit vztahy s veřejností a médii.
 • Na letošním Vinobraní na Grébovce padlo hned několik rekordů


  Třinácté Vinobraní na Grébovce s podtitulem Roztančená dvojka, které se konalo ve dnech 20. a 21. září 2019, pokořilo hned několik rekordů. Rekordní byla návštěvnost, množství prodaného burčáku a v neposlední řadě i počet tančících lidí na přesně vymezeném prostoru.
 • Městská část Praha 2 chce přimět společnost Lime k respektování dohod o provozu elektrokoloběžek


  Městská část Praha 2 podává oznámení na provozovatele elektrokoloběžek, společnost Lime, pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. Rozhodli o tom radní Prahy 2 na svém dnešním zasedání. Zároveň MČ Praha 2 žádá hlavní město Praha o bezodkladné vypovězení memoranda o rozvoji služeb sdílených kol, uzavřeného mezi hlavním městem a společností Lime. Důvodem je soustavné porušování stanovených podmínek provozu sdílených koloběžek a elektrokoloběžek na území Prahy 2 a trvalé nerespektování dohod, na nichž se městská část se společností Lime domluvila. Aktuálním podnětem jsou čísla ze statistik Městské policie, která dokazují problematičnost těchto forem dopravy v městském provozu.

 • Na území Prahy 2 se daň za bydlení zvyšovat nebude


  Praha 2 se vyjádřila odmítavě k navýšení daně z nemovitosti okamžitě, když vedení hlavního města s tímto návrhem oslovilo městské části. I nyní se řadí k těm, kdo navýšení neschvalují. „Daň z nemovitosti je platba obyvatel obcím za služby, které jim radnice poskytují. Její zvýšení by však mělo být kompenzováno snížením jiných daňových zatížení. Majitelé nemovitostí nemohou být rukojmím a platit vyšší daň za to, že něco vlastní. Jen proto, že například magistrát není schopen změnit své finanční vztahy k městským částem a slibuje do budoucna i nižší podporu městským částem,“ uvedl Jan Korseska, místostarosta Prahy 2 pro oblast financí.
 • Praha 2 zprovoznila službu pro sluchově postižené spoluobčany a seniory


  V České republice žije kolem 500 000 osob se sluchovým postižením. Služba, kterou Praha 2 právě uvedla do zkušebního provozu, usnadní nedoslýchavým a starším lidem komunikaci s úřadem. Podle místostarostky pro sociální oblast Alexandry Udženija, která se o vznik služby zasadila, může nový systém propojit nedoslýchavé občany až se čtyřmi pracovišti Úřadu městské části Prahy 2.
 • Vinobraní na Grébovce chce zdolat český rekord v počtu tanečníků na jednom místě


  Vinobraní na Grébovce si za svou třináctiletou existenci získalo pověst jedné z největších událostí podzimní Prahy. Letos se koná 20. a 21. září na tradičním místě v Havlíčkových sadech (Grébovce), o den dříve na náměstí Míru. Hvězdou letošního vinobraní bude rocková skupina Support Lesbiens.
 • Praha 2 podepsala dohodu o spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou


  Dnes, v pondělí 16. září 2019, podepsali místostarosta Václav Vondrášek za městskou část Praha 2 a rektor České zemědělské univerzity v Praze Petr Sklenička dohodu o spolupráci v oblasti adaptace na klimatické změny měst. Předmětem této dohody je spolupráce na projektech, které mohou být příkladem aktuální možnosti v této oblasti a které mohou pilotně vyzkoušet nová řešení, jež moderní technologie nyní umožňují v prostředí měst. Jako první projekt se bude řešit systém chytrých opatření v parku Havlíčkovy sady.
 • Pod Nuselskými schody bude parkovací dům se střešní parkovou zelení


  Praha 2 se rozhodla rozšířit parkovací možnosti na svém území. V místě parkoviště na rozhraní ulic Bělehradská a Pod Nuselskými schody vznikne parkovací dům, který přinese až 150 míst ke stání vozidel rezidentů či návštěvníků Prahy 2.
 • Praha 2 získala titul „Vorařská obec“


  Městská část, jež je díky Výtoni a obecně Podskalí výrazně spjata s historií vorařství, bude od roku 2021 nositelkou čestného označení „Rafting Village“, neboli Vorařská obec. Na své valné hromadě v Dellachu o tom v srpnu rozhodla Mezinárodní vorařská asociace. Titul bude Praze 2 předán v roce 2021, u příležitosti oslav 150 let Spolku Vltavan.
 • Výsledek ankety potvrdil, že lidé v Praze 2 sdílené elektrokoloběžky nechtějí


  Městská část Praha 2 uzavřela anketu o dopravě, v níž zjišťovala názor svých obyvatel na to, zda chtějí či nechtějí na území dvojky sdílené elektrokoloběžky. Výsledek hlasování je jednoznačný: obyvatelé Prahy 2 na území dvojky elektrokoloběžky nechtějí. Potvrdilo se tak, že postoj městské části, která společnosti Lime neustupuje, se shoduje s názorem většiny obyvatel Prahy 2.
 • O anketu Prahy 2 k provozu elektrokoloběžek je zájem. Hlasovat lze ještě dva týdny


  V červencovém vydání Novin Prahy 2 byla zveřejněna anketa pro čtenáře, zda si přejí elektrokoloběžky v ulicích své městské části, či ne. Hlasovat pomocí kuponu z Novin Prahy 2 je možné až do 31. července.
 • Praha 2 žádá magistrát o kontrolu stavu stromořadí v ulicích


  Radní Prahy 2 se dnes usnesli, že městská část požádá Magistrát hlavního města Prahy o kontrolu faktického stavu všech uličních stromořadí na území městské části. Tato stromořadí jsou majetkem hlavního města. Praha 2 chce znát stav stromů zejména s ohledem na bezpečnost.
 • Praha 2 postaví Nový domov – moderní pobytový dům pro seniory s Alzheimerovou chorobou


  Městská část Praha 2 je v rámci hlavního města Prahy územím s nejvyšším indexem stárnutí. Očekává se, že během příštích dvaceti let vzroste počet seniorů nad 75 let dvojnásobně a bude nezbytné pro ně zajistit dlouhodobou péči.
 • Unikátní Viniční altán v Grébovce potřebuje rekonstrukci. Od 1. 7. bude proto uzavřen


  Městská část Praha 2 se zasadila o to, aby se z Havlíčkových sadů, po desetiletí chátrání za dob komunismu, stal výstavní park, oblíbený širokou veřejností. V rámci rozsáhlé rekonstrukce tzv. Grébovky byly opraveny také objekty v parku, Grotta, Pavilon s kuželkárnou, Horní a Dolní Landhauska a Viniční altán.
 • Vedení radnice Prahy 2: Jde nám o děti i o přírodu


  Sportovních ploch pro děti je nedostatek. I proto mají každý třetí chlapec a každá pátá dívka nadváhu. Vedení Prahy 2 tomuto novodobému negativnímu trendu čelí různými způsoby, jedním z nich je vznik moderního sportoviště pro žáky v areálu ZŠ Na Smetance.