Trhy na Tylově náměstí zahajují sezonu s novým provozovatelem

 

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Trhy na Tylově náměstí zahajují sezonu s novým provozovatelem

 

Na Tylovo náměstí se po několikaměsíční pauze vracejí farmáři se svými produkty. Tržiště bude provozovat vítěz veřejné soutěže, konsorcium CITY FARM. Slavnostní zahájení sezony se odehrálo v pondělí 15. dubna 2019 za přítomnosti radních městské části Praha 2.

 

Záplava prvních jarních květin a sazenic, palety přetékající lákavými plody ovoce všeho druhu, pestrobarevné řezané květiny, voňavé dobroty, kterým lze sotva odolat, produkty lidové tvořivosti, k tomu řízná hudba staropražské kapely Hašlerka – takovou podívanou si málokdo nechal ujít. Dvě hodiny po poledni přivítali první návštěvníky trhů spolu s Hašlerkou radní Prahy 2, kteří nového provozovatele farmářského tržiště vybrali se záměrem zkvalitnit úroveň prodeje a vyjít vstříc návštěvníkům trhů: V proběhlém výběrovém řízení nebyla cena tím hlavní kritériem. Upřednostnili jsme zájem občanů, kteří po nás chtěli kvalitního provozovatele a záruku pestrého sortimentu zboží a služeb,“ podotkl místostarosta Jan Korseska. 

 

Jeho slova potvrdil místostarosta pro oblast majetku Michael Grundler: „Jsem rád, že trhy na Tylově náměstí mají řádně vysoutěženého provozovatele, a věřím, že na ně budou obyvatelé dvojky opět rádi chodit nakupovat. Spokojenost zákazníka bylo hlavní kritérium, kterým jsme se při výběru nájemce řídili.“

 

Smlouvu s novým nájemcem městská část uzavřela na čtyři roky, vždy na období od 1. března do 15. listopadu. Trhy budou provozovány pět dní v týdnu od 8 do 18 hodin. Jejich součástí mají být tematické soboty s různým zaměřením, podmínkou je pořádání minimálně tří za sezonu. Současný nájemce nabízí např. Vinohradské masopustní trhy a Vinohradský Masopust, Fler jarmark (přehlídka amatérských výtvarníků a tvůrců), Sousedské trhy, což je obdoba blešího trhu, Dny středomořské kuchyně, Svatomartinské trhy nebo přehlídku lokální vinohradské gastronomie Jak chutnají Vinohrady. Také má v plánu speciální programy jako akce Tylák žije – setkání při ochutnávce produktů mladých začínajících podnikatelů, Dětské dny na Tyláku – kreativní dílny se zaměřením na amatérské vaření a pečení, soutěže o ceny vyhlášené MČ Praha 2, zapojení škol apod.   

 

Za nájem plochy o výměře 633 m2 zaplatí nájemce měsíčně městské části 150 000 Kč (bez DPH).

 

 

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 15.04.2019 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout