ÚZEI zve na exkurze do Knihovny Antonína Švehly

Pokud máte chuť seznámit se s více než devadesátiletou úctyhodnou dámou, která má však nebývalý šarm, navštivte ji. Ač se její zrození pojí s rokem 1926, prokázala během svého života mnohokrát svou sílu. Často měnila svého zřizovatele i prostory, dokázala přežít dva totalitní režimy. Dnes se, se svými profesionálními knihovnickými službami pro ČR i zahraničí, společenskými a vzdělávacími aktivitami a více než 1 200 000 svazky řadí mezi tři největší oborové knihovny na světě. Jméno Antonína Švehly, významného prvorepublikového státníka, přijala v roce 2013.

Lákají-li vás historické prostory výrazného funkcionalistického projektu významného prvorepublikového architekta Josefa Gočára, nacházející se ve Slezské ulici č. 7 na pražských Vinohradech (www.knihovnasvehly.cz), a chcete-li se v knihovně podívat nejen do moderní studovny, ale také do míst, která nejsou běžně veřejnosti dostupná, rádi vám připravíme interaktivní exkurzi na míru.

Skupiny zájemců v počtu 5–20 osob se mohou přihlásit u Ing. Petry Mejsnarové na adrese mejsnarova.petra@uzei.cz. Prohlídku mohou absolvovat děti, mládež i dospělí, vstup je volný.

Zveřejněno: 08.02.2018 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout