V hlavním městě se nejlépe v roce 2013 podnikalo v Praze 2

Rychlost vyřizování agendy, vstřícnost a ochota úředníků, úspěšnost získávání dotací nebo vysoký počet firem. To jsou některé z důvodů, proč se Praha 2 stala podnikatelsky nejpřívětivější pražskou městskou částí. Byla vyhodnocena jako nejlepší ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys 2013, jehož výsledky byly vyhlášeny 21. 11. 2013 na Staroměstské radnici v Praze.

Srovnávací výzkum Město pro byznys již šestým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 pražských městských částí. Praha 2 si prvenství v takto silné konkurenci velmi váží.

„Máme z tohoto ocenění dvojnásobnou radost, protože jsme ho získali i vloni, takže jsme dokázali zvítězit dvakrát za sebou,“ říká starostka Prahy 2 Mgr. Jana Černochová. „Ocenění je výsledkem dobré práce politiků Prahy 2 i úředníků. Těší nás o to víc, že nám bylo uděleno nezávislou platformou, kterou nelze nijak ovlivnit. Naší prioritou vždy bylo vytvářet podmínky pro vznik prostředí, v němž se bude dařit zejména malému a střednímu podnikání, tolik důležitému pro kvalitu života v městské části, ale i podnikání obecně,“ konstatuje starostka.

Obce a městské části se v letošním srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnotily na základě čtyřiadvaceti kritérií rozdělených do dvou hlavních oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Praha 2 se v rámci oblasti přístup veřejné správy dobře umístila např. v kritériích spokojenost s přístupem radnice, vstřícnost a ochota úředníků, odborná kompetence úředníků a rychlost vyřizování agendy.

Město pro byznys 2013 se neslo v duchu hesla „Radnice s podnikateli na jedné lodi. Není to utopie!“ Podle názoru expertů podnikatelé v Praze nejvíce oceňují minimalizaci byrokracie a transparentní průběh veřejných zakázek.

Město pro byznys je srovnávací výzkum, jehož cílem je vytvořit diskusní platformu na téma podpory malého a středního podnikání ze strany místních samospráv. Vyhlašovatelem je týdeník Ekonom.

img-Y21144458-0001.jpg

Zveřejněno: 14.04.2015 – webadmin@praha2.cz