Vandalové poničili výsadbu stromů Sluneční stráně

Vandalové poničili výsadbu stromů Sluneční stráně

Neznámý vandal poškodil mladé stromky v parku Folimanka v lokalitě tzv. Sluneční stráně, Praha 2 podává trestní oznámení.

Městská část Prahy 2 byla prostřednictvím sociálních sítí upozorněna na případ vandalismu v parku Folimanka, v lokalitě tzv. Sluneční stráně, poblíž zdi Bastionu. V současné době probíhá dokumentace celé věci, kterou spolu s vyčíslením škody předá Praha 2 policii. Zároveň městská část požádala strážníky městské policie o zvýšení dohledu v parku.

„Sluneční stráň se díky rozsáhlé revitalizaci v roce 2017 stala oblíbenou a vyhledávanou odpočinkovou lokalitou nejen občanů Prahy 2, ale i mnoha návštěvníků a turistů. Součástí tehdejšího projektu byly terénní a sadové úpravy, realizace stezky podél barokního Bastionu a vybudování odpočinkových teras a chodníků, doplněných parkovým mobiliářem – lavičkami, osvětlením, odpadkovými koši a pítkem. Takovéto jednání je proto pro mě zcela nepochopitelné a neakceptovatelné,“ uvedl rozhořčeně Václav Vondrášek, místostarosta Prahy 2 pro oblast životního prostředí, oblast výstavby a územního rozvoje a oblast památkové péče.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2. Další podrobnosti: Mgr. Andrea Zoulová, tisková mluvčí, odbor Kancelář tajemníka, tel.: 236 044 231, mobil: 731 553 188, e-mail: andrea.zoulova@praha2.cz.

Zveřejněno: 25.11.2019 – webadmin@praha2.cz