Veřejné kluziště Na Smetance zahájilo provoz

Veřejné kluziště Na Smetance zahájilo provoz

Milovníci ledních sportů si letos přijdou na své i v Praze 2. Dětem i široké veřejnosti se dnes otevřelo kluziště v areálu ZŠ a MŠ Na Smetance a nebude v rámci městské části rozhodně jediné. Přípravy vrcholí rovněž v Havlíčkových sadech.

Veřejné kluziště vzniklo v místě nového multifunkčního hřiště a zajistilo tak maximální využití areálu i v zimním období. Lední plochu tak budou moci využívat nejen děti ze základních a mateřských škol v Praze 2 ale i široká veřejnost, které bude areál k dispozici podle vývoje počasí až do 23. února 2020.

Otevírací doba kluziště je podle provozovatele každý den od 9:00 do 20:00 hod., mimo 24. a 31. 12. 2019 (provozní doba od 9:00 do 15:00 hod.) s tím, že po setmění je ledová plocha i zázemí kluziště osvětleno. Na místě funguje i půjčovna sportovního vybavení a občerstvení.

Provoz kluziště byl slavnostně zahájen starostkou Prahy 2 Jana Černochová, která zároveň přijala pozvání a led osobně vyzkoušela. „Konečně i my na Praze 2, stejně jako mnohé další městské části, můžeme dopřát našim dětem a občanům sportovní vyžití i během zimního období. Pevně věřím, že této možnosti využijí nejen školáci z blízkého okolí, ale i široká veřejnost, kterým podobná služba na dvojce chyběla,“ pronesla v úvodu paní starostka.

Své umění v rámci doprovodného programu předvedly sestry Laura a Vanessa Antoškiva, žákyně 1. a 3. třídy ZŠ Na Smetance a sportovkyně krasobruslařského oddílu USK Praha. Odměnou jim byl aplaus jejich spolužáků a dalších přihlížejících.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2. Další podrobnosti: Mgr. Andrea Zoulová, tisková mluvčí, odbor Kancelář tajemníka, tel.: 236 044 231, mobil: 731 553 188, e-mail: andrea.zoulova@praha2.cz.

Zveřejněno: 16.12.2019 – webadmin@praha2.cz