Výstava Sametové vzpomínky

 

 

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

 

Výstava Sametové vzpomínky

 

V pátek 22. listopadu 2019 byla v galerii Novoměstské radnice v Praze 2 oficiálně zahájena výstava SAMETOVÉ VZPOMÍNKY, která je vyústěním výtvarné soutěže žáků a studentů uměleckých škol v rámci letošního 4. ročníku festivalu Víno a umění Praha věnovaného 30. výročí sametové revoluce.

 

Mladí umělci tvořili soutěžní práce se zadáním „Jak vnímám Sametovou revoluci“. Nejúspěšnější díla ve třech věkových kategoriích budou vystavena v Novoměstské radnici až do 19. prosince a po té se stanou součástí putovní výstavy v rámci ČR i v zahraničí.  

 

„Praha 2 si letos připomíná 30. výročí sametové revoluce a 50. výročí sebeobětování Jana Palacha celou řadou společenských akcí. Výtvarnou soutěž Sametové vzpomínky považujeme za důležitou součást těchto vzpomínkových akcí a příležitost k zapojení mladé generace, která tak využila možnost prostřednictvím výtvarných děl vyjádřit své myšlenky a postoje k důležitému celospolečenskému tématu,“ uvedl Jan Korseska, místostarosta Prahy 2, která je spolupořadatelem akce.

 

Festival samotný, jehož pořadatelem je nezisková organizace Víno a umění, z. s., se koná pod záštitou předsedy Svazu měst a obcí ČR Františka Lukla ve dnech 22. a 23. listopadu 2019.

 

Více informací naleznete zde: https://www.wineart.eu/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2. Další podrobnosti: Mgr. Andrea Zoulová, tisková mluvčí, odbor Kancelář tajemníka, tel.: 236 044 231, mobil: 731 553 188, e-mail: andrea.zoulova@praha2.cz.

Zveřejněno: 25.11.2019 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout