Výtvarná soutěž na téma Babička

Odbor školství, mládeže a tělovýchovy ÚMČ Praha 2 vyhlašuje výtvarnou soutěž pro děti na motivy knihy Boženy Němcové Babička.

Tuto knihu vzpomínek na šťastná léta dětství začala Božena Němcová psát v době, kdy bydlela v Ječné ulici č. 28, a dokončila ji po přestěhování do ulice Na Hrádku pod Emauzy č. p. 1378 (dnešní Vyšehradská ulice) na Novém Městě. Poprvé vyšla Babička ve čtyřech sešitech v první polovině roku 1855 a Božena Němcová ji věnovala hraběnce Eleonoře z Kounic. Od té doby Babičku přečetlo již několik generací čtenářů.

Budeme rádi, když si ji přečtete i vy a namalujete nám obrázek s motivy z této knihy. Obrázky, nejvýše formátu A3, pak můžete až do 30. září 2005 zasílat na adresu: Odbor školství, mládeže a tělovýchovy ÚMČ Praha 2, náměstí Míru 20, 120 39 Praha 2. Obálku označte heslem „Babička“ a na zadní stranu obrázku nezapomeňte napsat své jméno, příjmení, věk, adresu, telefonní číslo a školu či školku, kterou navštěvujete.

Soutěž bude probíhat ve dvou katego­riích: předškolní a školní věk. Tři nejlepší práce v každé z obou kategorií budou odměněny poukázkou na stavebnici LEGO v hodnotě 500 Kč. Z obrázků zaslaných do soutěže uspořádáme výstavu.

Zveřejněno: 02.07.2005 – webadmin@praha2.cz