Obyvatelé Prahy 2 mají přívětivou radnici

Na vchodových dveřích Úřadu městské části Praha 2 přibyla další samolepka, ujišťující návštěvníky o maximální vstřícnosti a otevřenosti úředníků, s nimiž tu přijdou do styku. Vinohradská radnice byla v celostátní soutěži ohodnocena jako druhá nejlepší v hlavním městě. Nálepku „Přívětivý úřad“ získala oficiálně v úterý 7. června 2016.

Ocenění převzali v Benešově zástupci 45 obcí s rozšířenou působností z celé republiky. Zápolení o nejvyšší ohodnocení kvality poskytovaných služeb zorganizovalo Ministerstvo vnitra. Radnice Prahy 2 si tak k řadě cen, jako např. Zlatý erb, Město pro business, Patrimonium pro futuro nebo Přátelské místo, přidala další uznání, posilující její pověst „úřadu pro lidi“... Úřadu, jehož otevřenost a vstřícnost vůči občanům dosahuje těch nejvyšších kvalit.

„Samozřejmě mě toto ocenění velmi těší. Má pro úřad, a doufám, že i pro občana, jasnou a vypovídající hodnotu. Ministerstvo vnitra rozhodovalo na základě čtyř desítek kritérií, jež byly rozděleny na tři části, tedy přístupnost úřadu pro občany, transparentnost úřadu a komunikace s úřadem. Vyhodnocoval se například počet úředních hodin, zavádění moderních IT nástrojů, jakými jsou elektronický objednávkový systém nebo zveřejňování dokumentů na webových stránkách. Budeme se nadále snažit o to, aby úřad byl přívětivým místem, místem moderním a flexibilním,“ říká tajemník ÚMČ Praha 2 Michal Kopecký.

Předávání titulu „Přívětivý úřad“ předcházelo hodnocení formou dotazníkového šetření, do kterého se dobrovolně zapojilo 190 obcí. Zástupci oceněných městských úřadů obdrželi trofeje, diplomy a především nálepku Přívětivého úřadu svědčící o tom, že radnice poskytuje nadstandardně kvalitní služby.

Přívětivý úřad