Začíná Týden oslav seniorů v Praze 2

Začíná Týden oslav seniorů v Praze 2

U příležitosti Mezinárodního dne seniorů uspořádala dnes městská část Praha 2 ve spolupráci s Nadací Taťány Kuchařové Krása pomoci neformální společenské setkání. Odpoledne s  tvůrčími dílnami, zpíváním při kytaře a občerstvením v jídelně Centra sociálních služeb Praha 2 v Máchově 14 se stalo jednou z řady akcí v rámci tříleté spolupráce mezi oběma institucemi, které se zaměřují na trvalou a systematickou pomoc seniorům.

Jak městská část Praha 2, tak nadace Krása pomoci poskytují takovou formu pomoci, která je zejména pro osamělé osoby ve vyšším věku efektivní. „Chceme umožnit seniorům, kteří se zcela neobejdou bez cizí pomoci, aby mohli žít tak, jak byli léta zvyklí. Proto pro ně městská část před několika lety zrekonstruovala dům s pečovatelskou službou v Máchově 3 a 5, kde je k dispozici dvacet bytů pro seniory z Prahy 2 se sníženou soběstačností nebo zdravotním postižením,“ uvedla místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija, která přišla pozdravit klienty společně s Taťánou Gregor Brzobohatou. Vnitroblok tohoto domu pomohla upravit právě nadace Krása pomoci, která k seniorům přistupuje podobným způsobem. „V rámci našeho vlastního projektu Doma bez obav jsme pomohli tisícům seniorů, aby mohli žít důstojně doma,“ uvedla zakladatelka nadace Taťána Gregor Brzobohatá.

Od dnešního dne také zdobí chodby Domu s pečovatelskou službou v Máchově 3 a 5 velkoformátové fotografie, které poskytla městská část. Z ptačí perspektivy jsou na nich zachyceny různé lokality Prahy 2. Nová výzdoba interiéru umožní seniorům pocit sounáležitosti s místem, kde žijí. V přízemí domu se nachází Dispečink pečovatelské služby, jedno ze zařízení Centra sociálních služeb Praha 2.

V rámci týdenních oslav připravila druhá městská část pro seniory z Prahy 2 i další akce. Na Novoměstské radnici se konal 2. října koncert pod názvem Veď mě dál, cesto má… s podtitulem Ze zlatého fondu české národní kultury zpěváka a klavíristy Jana Jareše a dalších instrumentalistů. Komentovaná projížďka parníkem po Vltavě se uskuteční 5. října od 16 hodin, následuje komentovaná prohlídka výstavy 13 komnat První republiky v Galerii Tančící dům.

Týden oslav seniorů v Praze 2  Týden oslav seniorů v Praze 2

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů, tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 04.10.2017 – webadmin@praha2.cz