Zlatý Erb 2014 – opět dva úspěchy pro Prahu 2

Ve čtvrtek 13. března byly v rezidenciZlatý Erb 2014 pražského primátora na Mariánském náměstí vyhlášeny výsledky krajského kola za hlavní město Prahu 11. ročníku soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí Zlatý erb 2014. Praha 2 se v tomto klání opět těšila úspěchu – již čtvrtým rokem v řadě stanuly webové stránky naší městské části na stupních vítězů v kategorii velkých městských částí. Po prvních místech v letech 2011 a 2012 tentokrát, stejně jako vloni, patřila webu www.praha2.cz stříbrná příčka. Ocenění z rukou člena rady hlavního města Prahy JanaZlatý Erb 2014 Vašíčka a manažerky krajského kola Zlatého erbu Renaty Tomanové převzal tajemník Úřadu městské části Praha 2 Michal Kopecký spolu s redaktorkou a správkyní webu Markétou Slunečkovou. První místo letos dobyly webové stránky Prahy 10, bronz získala Praha 6.

Praha 2 se však může pyšnit ještě jedním úspěchem. Na slavnostním večeru byly vyhlášeny též výsledky krajského kola soutěže Junior Erb 2014 pro mladé tvůrce webových stránek a internetových projektů. Soutěž je určena mladým do 18 let, kteří se aktivně zajímají o internet a svoje znalosti a nadšení využívají ve prospěch místních komunit i celé společnosti. Vítězem se letos stal student Arcibiskupského gymnázia na náměstí Míru Ondřej Suchánek, který spolu se svými spolužáky a pod vedením svého učitele Vladimíra Berana vytvořil a spravuje webové stránky projektu Společnost arcibiskupského gymnázia (spolecnost.arcig.cz). Držiteli zlatého Junior Erbu gratulujeme a přejeme úspěch v celostátním kole, kam jako vítěz této ceny postupuje.

Text: sun, Foto: vin

Zveřejněno: 14.03.2014 – webadmin@praha2.cz   |   Aktualizováno: 07.05.2014 – webadmin@praha2.cz