Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  další
  • Dejte BIOodpadu 2. šanci v hnědé BIOpopelnici

13.01. 2022
    Už máte svou BIOpopelnici? Stačí vyhodit například natě či slupky z kuchyně ne do běžné, ale právě do BIOpopelnice. A druhá šance je tu! Rostlinný odpad se změní v užitečný kompost. Snížíte obrovské množství směsného městského odpadu a prospějete parkům, sadům a zahradám, které nám zlepšují ovzduší.
  • Sběr olejů a tuků z domácností v Praze 2

13.01. 2022
    Na území městské části Praha 2 jsou od 5. 1. 2022 umístěny na stávajících stanovištích nové nádoby na sběr použitých potravinářských olejů a tuků z domácností. Sběr olejů a tuků přešel do systému hl. m. Prahy. Pravidelnou obsluhu sběrných nádob bude nyní zajišťovat společnost Viking group, s. r. o., na základě smlouvy o spolupráci s hl. m. Prahou.
  • Dvojka poskytne další byt obětem domácího násilí

12.01. 2022
    Městská část Praha 2 poskytne organizaci Rosa – centrum pro ženy, z. s., která se dlouhodobě stará o oběti domácího násilí, již druhý byt. Bude využit pro potřeby krizového bydlení zejména pro ženy a oběti domácího násilí
  • Odhalení pamětní desky věnované dr. Miladě Horákové (video)

12.01. 2022
    Milada Horáková má ode dneška v Praze 2 nové vzpomínkové místo. Pamětní deska byla odhalena na domě v Rumunské ulici 22, kde se politička narodila.
  • Tříkrálový pochod ukončil Vánoce

07.01. 2022
    Dvojka má novou tradici. V podvečer 6. ledna se v altánu na Folimance uskutečnil koncert a všichni přítomní přivítali tři krále. Přímo od nich se dozvěděli o tříkrálové tradici a o tom, proč Kašpar, Baltazar a Melichar za Ježíškem vlastně přišli. Diváky přivítala starostka Prahy 2 Alexandra Udženija a společně s dalšími radními si s nimi si zazpívala koledy
  • Hlasujte pro návrh v participativním rozpočtu

03.01. 2022
    Pilotní projekt participativního rozpočtu Prahy 2, který odstartoval prvního srpna, postoupil do další fáze. Po setkání nad návrhy v listopadu 2021 můžet nyní podpořit svým hlasem jeden ze tří projektů, jež postoupily do dalšího kola.
  • Zábavné venkovní hry pokračují (video)

07.01. 2022
    Praha 2 pokračuje v seriálu putovních venkovních her. Ta nejnovější provede zájemce po trase dvojkových kostelů. Putování Prahou 2 za betlémy je hra ryze vánoční a novoroční.
  • Vánoční stromky do popelnice nepatří!

27.12. 2021
    Svátek Tří králů se blíží, nastává čas likvidace vánočních stromků. Víte, kam s nimi?

Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  další
  • Výzva živnostenského odboru

15.10. 2020
    Vážení podnikatelé, svá podání, prosíme, zasílejte elektronicky datovou schránkou ID DS y7yb44i nebo e-mailem posta@praha2.cz podepsaným elektronickým podpisem nebo poštou na adresu Úřad městské části Praha 2, živnostenský odbor, náměstí Míru 20/600, 120 39 Praha 2. Formuláře jsou k dispozici na webové adrese https://www.rzp.cz/elpod.html
  • Obvodní soud pro Prahu 2 potřebuje nové přísedící

16.02. 2021
    Přísedící obvodního soudu pro Prahu 2 volí na svém zasedání Zastupitelstvo městské části Praha 2 na dobu 4 let. Po svém zvolení skládá přísedící slib do rukou předsedy soudu a je zařazen k výkonu funkce do konkrétního soudního senátu.
  • 15. řádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 2

08.12. 2021
    Starostka městské části Praha 2 Jana Černochová svolává 15. řádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 2 na pondělí 20. 12. 2021 v 15:00 hod.
  • Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

04.10. 2021
    Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky byly vyhlášeny na 8. 10. a 9. 10. 2021