Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  další
  • Praha 2 se připojuje k celorepublikové sbírce potravin

21.04. 2021
    Městská část Praha 2 se letos vůbec poprvé připojí k celorepublikové sbírce potravin, která proběhne v sobotu 24. dubna. Obyvatelé Prahy 2 tak budou moci do sbírky přispět přímo na náměstí Míru. Akce se koná pod záštitou místostarostky Praha 2 Alexandry Udženija a radní Renáty Kašické.
  • Čisté ulice jsou pro nás priorita

20.04. 2021
    Městská část Praha 2 činí nezbytné kroky k tomu, aby z ulic na jejím území zmizely černé skládky u stanovišť tříděného odpadu. V těchto dnech se obrátila na vedení hlavního města Prahy s žádostí, aby přijalo opatření, která zajistí pořádek na stanovištích tříděného odpadu a zamezí vytváření černých skládek okolo nich.
  • Firma DAP opraví podchodná schodiště na Karlově

19.04. 2021
    Horní část schodiště na Karlově, v místě Nuselského předmostí v parku mezi Legerovou a Sokolskou před ulicí Boženy Němcové bude opraveno. Práce začnou v úterý 20. dubna.
  • V Šafaříkově ulici se opravuje chodník

19.04. 2021
    Mezi orientačními čísly Šafaříkova 18 až 22, tedy v úseku mezi ulicemi Bruselská a Záhřebská, se opravuje chodník. Práce budou trvat do konce dubna.
  • Praha 2 vysadí v ulicích a parcích více než 50 nových stromů

15.04. 2021
    Praha 2 bude letos opět zelenější. Dosadbou chybějících stromů chce zkvalitňovat životní prostředí a zároveň čelit horku. Doplněním alejí zkrášlí ulice a sníží dopady dopravy na životní prostředí.
  • Vstup do Grébovky z Prahy 10 bude krátkodobě uzavřen

13.04. 2021
    Praha 10 bude revitalizovat parčík v Rybalkově ulici, který kopíruje zeď Havlíčkových sadů. Z důvodu bezpečnosti návštěvníků parku bude proto uzavřen z tohoto místa vstup do Havlíčkových sadů, tzv. malá brána z Rybalkovy ulice.
  • Práce na bezbariérovém přístupu do metra pokračují

13.04. 2021
    Ještě měsíc budou probíhat stavební práce na komunikaci v návaznosti na opravu povrchů "Bezbariérové zpřístupnění stanice metra Karlovo náměstí".
  • Farmářské trhy se konečně otevřely

15.04. 2021
    Farmářské trhy na Tylově náměstí a na náplavce Rašínova nábřeží se konečně znovu otevřely svým zákazníkům. Jejich pořadatelé na místě zajistí dodržování bezpečnostních opatření a nezbytnou dezinfekci. O znovuotevření farmářských trhů rozhodla vláda na svém jednání 6. dubna.

Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  další