Blíží se Vinobraní na Grébovce (video)

Už jen několik dní zbývá do zahájení 14. ročníku Vinobraní na Grébovce, jedné z nejoblíbenějších akcí, která se v Praze 2 koná. Letos proběhne ve dnech 17. a 18. září, nejprve na náměstí Míru a o den později v Havlíčkových sadech (Grébovce). „Dbáme na to, aby se vinobraní konalo mezi svátkem sv. Ludmily a sv. Václava,“ řekla při tiskové konferenci starostka Prahy 2 Jana Černochová. Vinobraní bude tentokrát kvůli aktuální situaci kolem covidu bez bohatého kulturního programu, o burčák z historické vinice Grébovka a desítek tuzemských vinařství ale návštěvníci nepřijdou. První hrozny z Grébovky vylisovala starostka, úrodě požehnal farář Jakub Berka. „Víno je dotyk nebe se zemí,“ řekl při té příležitosti.

Zveřejněno: 15.09.2021 – webadmin@praha2.cz