Jednou větou

l Strážníci Obvodního ředitelství Městské policie Praha 2 odhalili za uplynulý rok 232 041 přestupků (z toho okrskáři 13 737) a uložili 2 493 000 Kč na blokových pokutách (okrskáři 455 000 Kč).
l Počátkem února byla jmenována nová vedoucí živnostenského odboru Městské části Praha 2 ing. Zdeňka Tůmová.
l V Novoměstské radnici se v pátek 9. 2. konalo v rámci národního programu na podporu vzdělanosti slavnostní uvedení nové řady počítačů Diderot, kterou pokřtil známý herec Miroslav Donutil.
l Téhož večera a ve stejném objektu oslavil Miroslav Donutil s přáteli také své abrahámoviny, tedy 50. narozeniny.
l Od 1. 3. zavádí městská policie novou službu pro neslyšící - na tísňovou linku budou moci na číslo 0724/003 333 z mobilního telefonu poslat SMS.
l V úterý 6. 3. vpodvečer bude známý režisér J. Herz natáčet u křižovatky ulic Rybalkova - Kozácká (u Gröbovky) záběry do televizního filmu Experiment.
l V Novoměstské radnici bude od 14. 3. do 8. 4. otevřena výstava Japonské panenky, kterou spolupořádají Ministerstvo kultury ČR a japonské velvyslanectví.
l V pondělí 26. 3. odpoledne se bude před vchodem kostela sv. Ludmily na nám. Míru konat koncert americké hudební školy ACGC ATWATER - Concert Choir, která se představí skladbami v žánru swing, folk a pop.
l Odbor životního prostředí upozorňuje žadatele o povolení kácení dřevin, že období vegetačního klidu končí 31. 3. a začíná 1. 10. 2001.
l V dubnu bude otevřena pobočka Městské knihovny v Dittrichově ulici (přestěhovala se sem z Karlova nám.) - dospělým i dětským čtenářům nabídne kolem dvaceti tisíc výtisků a třiceti titulů časopisů.
l Během několika let by mělo vzniknout v budově bývalé železniční stanice Vyšehrad kulturní centrum, kde má být mj. komorní divadlo s možností promítání filmů, prostory pro výstavy, restaurace a kavárna.    

nav

Zveřejněno: 21.03.2001 – support@publix.cz
Vytisknout