Na Dvojce se letos bruslí nejen v Grébovce, ale i v Riegrových sadech

Městská část Praha 2 zahájila v tomto týdnu bruslařskou sezónu hned na dvou kluzištích. Ledové plochy jsou u Gröbeho vily v Havlíčkových sadech a nově i v Riegrových sadech vedle zahradní restaurace. V provozu budou až do konce února.  

Ve středu 1. prosince zahájilo provoz kluziště v Havlíčkových sadech. O dva dny později, v pátek 3. prosince, pak vůbec poprvé vyjeli na led bruslaři v Riegrových sadech. Součástí doprovodného programu bylo již tradičně vystoupení malých sportovců. Volnou jízdu tentokrát předvedli krasobruslaři USK Praha a SKK Sparta Praha.  

„Po loňské zkušenosti jsme opět otevřeli kluziště v Grébovce a premiérově zde v Riegrových sadech s nádherným výhledem na Hradčany. Pevně věřím, že počasí i epidemická situace umožní, aby si obě sportoviště školáci i rodiny s dětmi dostatečně užili,“ uvedl při dnešním zahájení místostarosta Prahy 2 Jan Korseska.

Obě kluziště jsou otevřena denně od 9 do 20 hodin až do 28. února 2022, přičemž v hodinách od 9 do 14 jsou vyhrazena pro MŠ a ZŠ. Po setmění jsou ledové plochy i zázemí kluziště osvětleny.

Provozovatel garantuje dodržování aktuálních hygienických opatření v celém areálu včetně půjčovny bruslí. Pro mateřské i základní školy z Prahy 2 je vstupné ZDARMA, stejně tak i pro děti do 6 let. Celodenní vstupné je pak 50 Kč.

Podrobnější informace o provozu kluzišť včetně možnosti rezervace celé lední plochy naleznou zájemci nově na webu provozovatele

www.jsmenalede.cz

. Součástí webu jsou i webkamery, které kluziště snímají a informují návštěvníky o aktuální obsazenosti areálů.Havíčkovy sady Havlíčkovy sady


Riegrovy sady

Riegrovy sadyZveřejněno: 03.12.2021 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout