Nové kmenové listy tramvajenek

Od 26. února si cestující Dopravního podniku hl. m. Prahy mohou nechat zdarma přelepit své rodné číslo na kmenovém listu k časové jízdence tzv. identifikačním číslem (IČ), nejen v Centrálním dispečinku v ulici Na Bojišti 5, ale také ve všech předprodejích ve stanicích metra. Novinám Prahy 2 to potvrdila tisková mluvčí DP Zuzana Knoblochová, která zároveň připomněla, že nově získané IČ bude muset být uváděno i na předplatním kuponu.
Takto upravená časová jízdenka se stane tzv. Průkazkou bez evidence. Pro cestující to znamená, že zapomenou-li si průkazku a chytí je revizor, zaplatí pokutu v plné výši. Mluvčí dále sdělila, že od 26. 2. 2001 všichni cestující mají zhruba rok čas na to, aby si v klidu a bez front vyměnili svůj jízdní doklad za nový, odpovídající zákonu na ochranu osobních údajů.
Za vystavení nové průkazky cestující zaplatí 20 korun (10 Kč za průkazku a 10 Kč za pouzdro). Studentům a důchodcům vymění jízdní doklady v budově Centrálního dispečinku a v předprodejích stanice metra Vysočanská. Ostatní žadatelé budou muset navštívit předprodeje ve stanicích Skalka, Vyšehrad, Hloubětín a Zličín.   

ror

Zveřejněno: 21.03.2001 – support@publix.cz
Vytisknout