Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány NEBUDOU. Taktéž NEBUDOU zodpovězeny dotazy s uvedenou neplatnou e-mailovou adresou.

Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: kontejnery (Pavel 21.02.2021 0:50) – Životní prostředí
  Dobrý den, lze dát starou peřinu do kontejneru na velkoobjemový odpad (Komwag)?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 23.02.2021 10:35)
   Dobrý den,

   ano starou peřinu můžete do velkoobjemového kontejneru odložit.
   Zde je harmonogram na nejbližší období:

   http://www.praha2.cz/Velkoobjemove-kontejnery

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Značení vyhrazených míst (Andres 21.02.2021 10:02) – Zóna placeného stání
  V ulicích V tůních, Na rybníčku včetně její slepé části, Ke karlovu a Melounova jsou již delší dobu naprosto nezřetelná značení na vozovce doprovázejí svislou dopravníi značku označujíicí vyhrazená parkovací stání. Žádám o jejich nové přemalování na vozovce aby bylo jasně vyznačeno. Děkuji !
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 22.02.2021 8:08)
   Dobrý den,

   Váš podnět předáváme správci ZPS TSK s žádostí o obnovu. Pokud jde o případná vyhrazená stání pro právnickou nebo fyzickou osobu, zajišťuje si obnovu každý sám.

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: k vyhl. 6/2001 - park Folimanka (Luky 12.02.2021 13:46) – Životní prostředí
  Děkuji za odpověď, dotaz byl ale položený jinak. Je pravdou, že jak píšete "Ostatní pozemky v současné době sněhové nadílky podléhají vyhlášce" pokud tedy lze s jistotou tvrdit, že pravidla vyhlášky jsou vzhledem k s obsahovému a sémantickému výkladu vymahatelná. Vyhlášce by v tomto případě podléhaly všechny pozemky parku (včetně těch nesmyslně vyjmenovaných v příloze).
  1/ Dotaz nesměřoval na využití pozemků vyjmenovaných v příloze vyhlášky - tam je situace jasná a předpokládám, že se dostaly do vyhlášky na návrh městské části. Jde mi o to, že tento výčet je v kontextu se zněním §. 3 odst. 1), které je buď obecné (veškerá zeleň v parcích Uvedených v příloze) nebo zúžující (dle parcel v příloze) - viz. smysl původního dotazu.
  Pokud by však šlo o ostatní veřejnou zeleň, platí dle § 3 odst. 2) pouze následující: "V ostatní veřejné zeleni je zakázáno :
  a) jezdit na zvířatech,
  b) stanovat a nocovat,
  c) rozdělávat a udržovat otevřené ohně,
  d) nechat volně pobíhat psy."
  2/ Vyhláška 6/2001 odkazuje v textu poznámky k §. 1 na zrušený předpis vyhl. č.190/1996 Sb (ktg. zeleň jako definice ploch pro zákazy dle §. 3 odst. 1), navíc ani jeho nástupce již neobsahuje žádný kód 40 a 41 (parky apod.) pro zápis do katastru nemovitostí, označovaný zde jako ostatní veřejná zeleň (definice ploch pro zákazy dle §. 3 odst. 2).
  Dotaz zní konkrétně: Týkají se zákazy běhu na lyžích a sáňkování také ostatních ploch v parku nevyjmenovaných v příloze vyhlášky, je-li právě výčet tam uvedených parcel dle výkladu §. 3 odst. 1) pro tyto zákazy určující? Pokud ano, dokážete to vysvětlit? Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 18.02.2021 14:39)
   Dobrý den,

   na ostatních pozemcích, které  nejsou uvedené v příloze vyhlášky č. 1, je sáňkování a lyžování povoleno. Ovšem povoleno je to za předpokladu, že je dostatečná sněhová pokrývka a nebude docházet  k poškozování veřejné zeleně (viz § 2  odst d) výše uvedené OZV).

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

    

 • Otázka: Parkovani (Jan Svoboda 18.02.2021 14:00) – Zóna placeného stání
  Dobry den,


  chtel jsem se zeptat zda nevite jestli auta s kamerami co kontroluji parkovani v zonach snimaji i auta co jsou zaparkovane mimo modre nebo smisene zony? Na co se chci zeptat je, zda kontroluji i auta co jsou zaparkovane na chodnicich nebo tam kde je zakaz zastaveni nebo stani. Prijde, ze posledni dobou se toto parkovani na cerno hodne rozmohlo a mestska policie to evidentne neresi.


  Dekuji za odpoved

  Svoboda
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 18.02.2021 13:57)
   Dobrý den,

   přesně Vám asi odpovědí na parkujvklidu.cz, což je základní webová stránka pro zóny placeného stání. je tam formulář. Položte jim dotaz přesně tak, jako zde.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmiín
 • Otázka: volný pohyb Folimanka (Luky 12.02.2021 9:09) – Životní prostředí
  Dobrý den, mám dotaz na volný pohyb v parku Folimanka /vstup na trávníky, jízda na lyžích apod./, který má být údajně upraven vyhl. 6/2001 o ochraně zeleně. Z textu: "Dále je ve veřejné zeleni, která je součástí zahrad a parků uvedených v příloze č. 1, zakázáno...", ale v příloze je uveden pouze zúžující výčet pozemků parku, a sice Folimanka
  k. ú. Vinohrady, p. č. 1025/7, 1023/6. Můžete objasnit občanům, kde skutečně vyhláška platí, takto to vypadá, že nebyla za celou dobu novelizována, její výklad není jednoznačný a nevztahuje se na jiné než vyjmenované parcely v parku.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 12.02.2021 11:38)
   Dobrý den,

   pro volný pohyb v parku Folimanka bohužel stále platí vyhláška, kterou zmiňujete, přestože se Praha 2 snaží o její změnu. Pozemky, které jmenujete, jsou skutečně nevyužitelné k zimním radovánkám. Ostatní pozemky v současné době sněhové nadílky podléhají vyhlášce. Je na Vašem uvážení, jak se chovat v místech, kde je cyklostezka, volný pohyb psů apod.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Komwag (Jan 10.02.2021 9:12) – Životní prostředí
  Proč na Praze 2 zajišťuje úklid chodníků a svoz odpadu společnost Komwag? Proč to nezajišťují například Pražské služby?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 10.02.2021 9:28)
   Dobrý den, pane Lochmane,

   akciová společnost Komwag, podnik, čistoty a údržby města, tyto služby vykonává pro hl m. Prahu na základě  výsledku výběrového řízení.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: úklid chodníku (Heřman Havelka 09.02.2021 9:21) – Doprava
  Dobrý den. Proč se neuklízí schody na začátku ulice Kladská (u škol, Kladská-Slovenská) od sněhu ? Sněžilo v sobotu, v úterý stále nic... Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 09.02.2021 9:40)

   Vážený pane Havelko,

   vaše upozornění jsme předali spol. Komwag, která zajišťuje pro Technickou správu komunikací hl. m. Prahy schůdnost těchto schodů. Schody v Kladské budou dnes uklizeny a posypány.

   Dana Hrachová

   pověřená vedením odd. ochrany ŽP

 • Otázka: parkování na Palackého nám.v parku (Ivana Reková 05.02.2021 15:02) – Doprava
  Dnes 5.2.2021 v 9 hod.jsem v parku na Palackého nám.napočítala 7 aut.To se změnil účel parku na parkoviště? Co vy na to?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 08.02.2021 8:47)

   Vážená paní Reková,

   velmi děkuji za Váš zájem a upozornění. Městská část Praha 2 nevydala pro rok 2021 žádné povolení k vjezdu ani k parkování na Palackého náměstí. Pokud je povolení k vjezdu do parku vydáno, dostane žadatel povolenku k vjezdu, kterou musí mít umístěnu viditelně za čelním sklem vozidla. V případě, že uvidíte v dané lokalitě parkovat vozidla bez povolení k vjezdu, obraťte se prosím na polici pro sjednání nápravy.

   Ing. Klára Horáčková
   referent oddělení ochrany životního prostředí

 • Otázka: Přepsat nájemní smlouvu (Drlik 04.02.2021 12:01) – Bydlení
  Dobrý den, dá se přepsat nájemní smlouva na jinou osobu? Třeba na děti nebo příbuzný?

  Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 04.02.2021 14:06)

   Dobrý den,

   přepsat nájemní smlouvu za života nájemce na osoby ve společné domácnosti nelze. Zemře-li nájemce a nejde-li o společný nájem bytu, přejde nájem na člena nájemcovy domácnosti, který v bytě žil ke dni smrti nájemce a nemá vlastní byt.

   Je-li touto osobou někdo jiný než nájemcův manžel, partner, rodič, sourozenec, zeť, snaha, dítě nebo vnuk, přejde na ni nájem, jen pokud pronajímatel souhlasil s přechodem nájmu na tuto osobu (zákon č. 89/2012 Sb., § 2279).

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: historické názvy ulic (Vladimír Kudlík 28.01.2021 19:09) – Obecné téma
  Dobrý den, v roce 1924 měla jedna z ulic na Vinohradech název Havlíčkova tř.. V té ulici byla kavárna U Waltrů. Můžete mi sdělit jak se nyní ta ulice jmenuje? (narodila se tam moje babička) Děkuji. Zdraví Vladimír Kudlík
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 29.01.2021 8:07)
   Dobrý den,

   dřívější havlíčkova třída je nyní Bělehradská ulice. Více najdete zde https://encyklopedie.praha2.cz/ulice/9-belehradska, zaniklou kavárnu se nám bohužel dohledat nepovedlo.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin


Vytisknout