Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány NEBUDOU. Taktéž NEBUDOU zodpovězeny dotazy s uvedenou neplatnou e-mailovou adresou.

Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Hudební produkce Havlíčkovy sady (Radek 15.07.2021 20:44) – Obecné téma
  Dobrý den,

  Rád bych se zeptal, jak správně postupovat v případě hlasité hudební (venkovní) produkce v Havlíčkových sadech? Jedná se konkrétně o oslavy/svatby/soukromé akce v okolí Pavilonu Grébovka, které jsou v létě poměrně časté. Na stránkách hygienické stanice jsem se dočetl:"V případě, že se jedná o veřejné prostranství, je možné se obrátit na místně příslušnou městskou část, která může situaci na svém území regulovat pomocí obecně závazných vyhlášek."

  Děkuji,
  Radek
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 20.07.2021 8:14)

   Vážený pane Radku,

   pokud se jedná o nadměrný hluk po 22. hodině večer, je to klasické rušení nočního klidu a v tom případě můžete volat městskou policii, která má pravomoc zakročit. Přes den překročení hlukových limitů řeší již vámi zmiňovaná hygienická stanice.

   Provozovatele zařízení v Havlíčkových sadech vždy upozorňujeme na nutnost dodržování nepřekračování hluku při pořádaných akcí.

   Dále pro vaši informaci uvádíme, že městská část nemá ve své působnosti vydávání vyhlášek, to může pouze hlavní město Praha.

    

   Dana Hrachová

   pověřená vedením odd. ochrany ŽP

 • Otázka: změna trvalého bydliště (KK 07.07.2021 15:08) – Zóna placeného stání
  Dobrý den,
  budu měnit trvalé bydliště z Prahy 2 do jiné části Prahy. Zakupuji parkovací oprávnění online. Chtěla jsem se zeptat, zda se tato změna automaticky propíše v systému nebo musím odhlašovat parkování na Praze 2 a přihlašovat se na nové. Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 07.07.2021 17:16)

   Dobrý den,

   pakliže máte platné parkovací oprávnění na Praze 2 a stěhujete se na jinou městskou část, dostavte se nejdříve k nám osobně na výdejnu a parkovací oprávnění zde zrušíte. Podle toho, kolik bude zbývat času, se Vám vrátí poměrná částka za neodparkované měsíce. Vezměte si s sebou občanský průkaz a číslo bankovního účtu. Vyplňuje se žádanka, kterou si můžete předpřipravit doma – https://www.praha2.cz/file/BVv1/Vratka-POP-MC-Praha-2.pdf

   Následně můžete žádat o oprávnění na jiné městské části (lze zařídit v jeden den).

   Pochopitelně pokud Vám na „dvojce“ parkovací oprávnění končí, a bude Vám to tak vyhovovat, lze žádat o oprávnění na jiné městské části od následujícího dne.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: výměna vozidla (iva 05.07.2021 12:16) – Zóna placeného stání
  Dobrý den, prodala jsem vozidlo, na které jsem měla vyřízeno rezidentní parkování, zároveň jsem koupila nové vozidlo. V tuto chvíli čekám na zaslání technického průkazu po odhlášení již bývalým vlastníkem. Je možné převést uhrazené parkovaní na nové vozidlo již na základě kupní smlouvy? Nebo, jak je možné parkovat do doby získání technického průkazu?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 07.07.2021 10:40)

   Dobrý den,

   máte 2 možnosti:

   a) buď si sama zatím dočasně přepíšete parkovací oprávnění na registrační značku (RZ) nového vozu. To lze provést online přes Váš účet na www.parkujvklidu.cz Máte možnost 2x do roka dohromady na 14 dní převést parkovací oprávnění na jinou RZ, hodí se právě pro koupi nového vozu či servis. Zadává se tzv. „Dočasná změna RZ“, kdy si vyplníte od kdy do kdy má platit jiná RZ, zaškrtnete, že nejste robot, a odešlete. Můžete tak hned parkovat s novým vozem. Následně už s technickým průkazem jakožto nový vlastník vozu budete žádat o „trvalou změnu“ na parkovacím oprávnění, klidně zase online.

   b) nebo se dostavte k nám na výdejnu s kupní smlouvou a ideálně alespoň kopií nepřepsaného technického průkazu. Pakliže bude vše v pořádku, přepis provedeme. Za přepis se platí 100 Kč.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: parkování pro návštěvu (Miroslav 22.06.2021 14:57) – Zóna placeného stání
  Dobrý den,
  ve čtvrtek do neděle k nám přijde návštěva ze Slovenska a rád bych se zeptal, jestli můžou parkovat ve smíšené zóně do neděle? Stačí si opakovaně koupit parkovací lístek? Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 23.06.2021 11:15)

   Dobrý den,

   parkovat mohou dlouhodobě ve smíšené zóně po zaplacení poplatku v automatu nebo přes mobilní telefon (virtuální parkovací hodiny na www.parkujvklidu.cz), ale je určitá omezená (maximální) doba, po kterou lze v jednom úseku parkovat, pak je nutno přeparkovat do jiného úseku. Mnohé smíšené zóny mají provozní dobu pouze přes den v pracovní dny, přes noc a o víkendu může být parkování zdarma.

   Podmínky konkrétních úseků si ověřte na svislé dopravní značce nebo na mapě na www.parkujvklidu.cz , kde jsou kompletní údaje ke každému úseku (hodinová cena, max. doba stání, provozní doba).

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Shlukování osob (Jana Beinová 18.06.2021 13:25) – Obecné téma
  Dobrý den,

  prosím o informaci, zda je v současné době možné shlukování osob v okolí Vyšehradu. Rádi bychom tam s cca 70 účastníky pořádali venkovní hru s dějepisnými prvky. Většinu času tedy budeme rozptýlení po menších skupinkách. Nebudeme dělat nepořádek, ale rádi bychom si tam po hře udělali i piknik.

  Bylo by to takhle možné? Případně, co všechno můžeme udělat proto, aby bylo?

  Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  Jana Beinová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.06.2021 11:19)
   Dobrý den, nevím přesně, co máte na mysli pod pojmem okolí Vyšehradu. Co se týká shlukování osob, tak se budete muset řídit aktuálně platnými nařízeními. Vyšehrad sám o sobě, celý areál, je kulturní nemovitá památka s vlastní správou. Praha 2 jej má na svém území, ale nerozhoduje o žádném dění. Obraťte se, prosím, na správu Vyšehradu:

   Národní kulturní památka Vyšehrad
   V Pevnosti 159/5b, Praha 2, 128 00
   (+420) 241 410 348
   info@praha-vysehrad.cz

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Parkovani auta v pronajmu (Marc 15.06.2021 9:21) – Zóna placeného stání
  Dobyr den, bydlim v Manesove ul. jiz pres 3 roky (v najmu) a nyni na leto planuji si pujcit auto na cca 2 mesice. Je mozne ziskat parkovaci kartu pro vuz, ktery budu mit v pronajmu, s vedomim, ze v Manesove ul. bydlim v najmu a trvale bydliste mam mimo Prahu? Mam tu smlouvu, zijeme tu cela rodina. Jen trvale bydliste mam uvedeno u rodicu mimo Prahu. Dekuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.06.2021 10:08)

   Dobrý den,

   abyste mohl žádat o parkovací oprávnění na Praze 2, tak v první řadě zde musíte mít trvalé bydliště. Nájemní smlouva nestačí. Pokud má někdo jiný z Vaší rodiny trvalé bydliště na Praze 2, pak budou moci žádat oni místo Vás (vůz bude pronajat jim).

   Minimální doba, na kterou se vydává rezidentské parkovací oprávnění, jsou 3 měsíce. Proto i pronajatý vůz by měl být pronajat na tuto minimální dobu – doba nájmu musí pokrývat dobu, po kterou chcete parkovací oprávnění. Čtvrtletní rezidentské parkovací oprávnění stojí 300 Kč.

   A konečně – vůz může být pronajat pouze od právnické osoby (s. r. o., a. s., fyzická osoba podnikající apod.), a to takové, která má oprávnění k půjčování vozidel. Pro účely vydání parkovacího oprávnění vůz nemůže být pronajat od fyzické osoby (např. od člena rodiny, kamaráda).

   Máte-li další dotazy, můžete se obrátit přímo na výdejnu na e-mailu zps@praha2.cz nebo na tel. 236 044 266 / 236 044 267 / 236 044 371.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Regulace přemnožených holubů.? (PN 04.05.2021 9:50) – Životní prostředí
  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda má Praha 2 či MHMP v plánu provádět regulaci přemnožených divokých holubů. Poslední dobou se dost přemnožili a páchají škody na majetku, včetně zaparkovaných vozidel. Nemůžeme kvůli nim každý rok platit cca 20 tisíc za přelakování. Pojišťovny škodu nehradí.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 25.05.2021 8:34)

   Dobrý den,

   odchyty přemnožených holubů se provádí v zimních měsících (většinou prosinec, leden, únor). Městská část Praha 2 nechá udělat  aktuální monitoring výskytu holubů na svém území a podle výsledku a finančních možností následně objedná odchyt.


   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Dotaz k očkování proti COVID-19 (Červená 23.05.2021 16:08) – Obecné téma
  Dobrý den,
  prosím o sdělení, plánuje-li koordinátor očkování hlavního města Prahy zapojení nějakých očkovacích míst v Praze 2 do očkování proti COVID-19 pro samoplátce? Pokud ano, kdy, jak a kde se budou moct samoplátci registrovat? Děkuji a přeji hezký den, hlavně zdraví.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.05.2021 10:10)
   Dobrý den, paní Červená,

   s dotazem je potřeba obrátit se na koordinátora. O očkovacích místech v Praze 2 spojených s jeho plány nám není nic známo.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Vinohradský dvůr (Marek Dusil 23.05.2021 23:12) – Životní prostředí
  Již několik týdnů probíhá demolice postranních křídel bývaléhoho, tzv. Vinohradského dvora. Předtím byla snesena střecha hlavní budovy. Zaujalo mne, že všechna stavební povolení jsou již pět let propadlá. Korunu mé zvědavosti (bydlím na dohled) nasadilo dnešní zablokování Máchovy ulice v době nočního klidu, a vykládání bagru, asi na dokonání této tristní likvidace památky na koněspřežku. Vzhledem k tomu, že na tuto "akci" dorazila Městská policie, evidentně nic netušící, že se zde něco takového odehrává, předpokládám, že celá akce nebyla asi úplně ok. Budu rád, když se dozvím (a asi ne jenom já), jaký je záměr s tímto prostorem? Děkuji za odpověď. Marek Dusil
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.05.2021 9:20)
   Dobrý den, pane Dusile,

   na předmětný dům bylo vydáno dodatečné povolení a průběžně bylo žádáno o prodlužování lhůty k dokončení. Součástí stavebních úprav je mj i odstranění dvorních objektů.
   Od dnešního dne je do 7. 8. 2021 (viz https://www.praha2.cz/Povolene-zabory-verejneho-prostranstvi#topl) řádný zíbor pro provedení ptřebných prací.
   Pro informace o zýáměru s tímto prostorem byste se měl obrátit na vlastníka objektu, jímž je Cavallo Plaza, s. r. o., Varšavská 200/12, Vinohrady, 12000 Praha 2.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: parkování (Stoček jaroslav 23.04.2021 11:03) – Zóna placeného stání
  Dobrý den. Proč si platím parkování když nemám kde zaparkovat. Denně od křižovatky U Kanálky - Polská až ke křižovatce Polská -Slavíková parkuje cca 30 automobilů s SPZ která není pražská.Děkuji Vám za vaši starost, že máme kde zaparkovat.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 23.04.2021 13:08)

   Dobrý den,

   dle SPZ vozů se již dnes nemůžete řídit, nepřepisují se (když si koupíte auto s brněnskou značkou, zůstane mu brněnská značka), to že značka není pražská automaticky neznamená, že daný vůz nemá parkovací oprávnění. To platí pro auta s mimopražskou SPZ, stejně jako zahraniční SPZ vozů. A obratem pražská SPZ automaticky negarantuje platnost parkovacího oprávnění.
   Kontroly jsou plně v kompetenci zřizovatele ZPS, a tím je hl. m. Praha.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvojeVytisknout