Praha 2: Očkujeme, očkujeme, očkujeme

PRAHA (12. BŘEZNA 2021) – Zájem o očkování organizované přímo městskou částí Praha 2 trvá, pracovníci infolinky Prahy 2 vyřizují jeden telefon za druhým. Od začátku fungování linky odbavili více než 2,5 tisíce volajících.

Radnice Prahy 2 i nadále pokračuje v zajišťování termínů očkování skupin obyvatel městské části v očkovacím centru Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí. Po naočkování všech zájemců z věkové skupiny 80+ se nyní očkují senioři  starší 70 let a pedagogové a zaměstnanci škol.

„Očkujeme, očkujeme, očkujeme. Očkování pracovníků školství považujeme za jednu z priorit. Díky vynikající spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze jsme v minulém týdnu naočkovali 300 pedagogů a zaměstnanců našich škol a školek. Na konci týdne bychom měli mít naočkovanou většinu školských pracovníků, kteří o očkování projevili zájem. Chceme, aby naše mateřské i základní školy byly co nejdříve bezpečné a děláme všechno pro to, aby byly na znovuotevření připraveny,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová, která ve středu call centrum Prahy 2 navštívila a několik hodin volající seniory odbavovala.

V očkování seniorů bude Praha 2 pokračovat i nadále, již nyní má k dispozici termíny očkování pro dalších 500 zájemců.

Telefony zvoní jako o život,obsazujeme termíny očkování pro dalších 500 zájemců. Ve spolupráci s očkovacím centrem VFN v Praze očkujeme bez zbytečných front a stresu. Pracovníci naší infolinky 800 600 604 se téměř nezastaví, pracují s obrovským nasazením a za to jim patří poděkování,“ dodala místostarostka Alexandra Udženija, která má na starosti sociální oblast.

Informační linka Prahy 2 na telefonním čísle 800 600 604 je i nadále k dispozici každý pracovní den od 8 do 16 hodin.

Seniorům zde pracovníci humanitního odboru zprostředkují očkování, zodpoví dotazy, a jsou schopni v naléhavých případech zajistit i doprovod z řad zkušených pečovatelek z Centra sociálních služeb Praha 2.

Starostka Jana Černochová v call centru Prahy 2

Foto: Starostka Jana Černochová v call centru Prahy 2