Praha 2 obdarovala strážníky, policisty i hasiče

Starostka Prahy 2 Jana Černochová a radní pro bezpečnost Michal Zuna začátkem tohoto týdne předali strážníkům  městské policie výpočetní techniku a mobilní telefony v hodnotě 80 tisíc korun. Městská část Praha 2 tím završila letošní podporu bezpečnostních složek, kdy na věcné dary strážníkům, policistům a hasičům vyčlenila ze svého rozpočtu celkem 240 tisíc korun a dalších 350 tisíc korun věnovala na motivační odměny pro strážníky.

Během uplynulých dní si hasiči ze stanice v Sokolské ulici převzali běžecký trenažer ke zdokonalování fyzické kondice a policisté z Obvodního ředitelství policie Praha II 92 kusů taktických rukavic ke zlepšení osobní ochrany a bezpečnosti při výkonu služby. Začátkem tohoto týdne si pak strážníci městské policie převzali výpočetní techniku určenou pro vedoucí směn. Laptopy a mobilní telefony usnadní každodenní koordinaci a řízení hlídek.

„Bezpečnost je pro nás naprostou prioritou. Proto také jednotlivé bezpečnostní složky působící na území naší městské části dlouhodobě a systematicky podporujeme. Strážníkům, policistům a hasičům pravidelně každoročně přispíváme na lepší vybavení, motivujeme je odměnami a pomáháme jim řešit bytovou situaci. Snažíme se je podporovat i v personální oblasti. Pořádáme různé akce pro děti a veřejnost, kde jednotlivé bezpečnostní složky představujeme a informujeme tak případné zájemce o možnostech pracovního uplatnění,“ přibližuje podporu radnice Prahy 2 její starostka Jana Černochová.

„Se zástupci jednotlivých bezpečnostních složek se také pravidelně setkáváme na bezpečnostních poradách. Na poradách, na kterých společně řešíme jednotlivé problémy a bezpečnostní rizika. Můžeme tak koordinovaně a rychle reagovat na aktuální vývoj bezpečnostní situace v konkrétní lokalitě. A hlavně také řešit podněty našich občanů. Spolupracujeme i na zajišťování bezpečnosti či dopravy a pořádku v rámci veřejných akcí i při řešení mimořádných událostí,“ říká radní pro oblast bezpečnosti Michal Zuna, který si spolupráci s bezpečnostními složkami pochvaluje. Zároveň však upozorňuje na přetrvávající problém s nedostatkem strážníků v ulicích.

Obvodní ředitelství městské policie Praha 2 se s nedostatkem strážníků potýká už dlouhodobě. Začátkem letošního roku jich chybělo 19 a letos situace pravděpodobně nebude lepší. Magistrát hlavního města Prahy snížil městské policii rozpočet pro letošní rok a ta 14 neobsazených míst úplně zrušila.

Předání daru hasičům

Předání daru policistům