Praha 2 vybrala dodavatele na revitalizaci jihovýchodní části parku Čelakovského sady

Rada městské části Praha 2 rozhodla o výběru dodavatele revitalizace jihovýchodní části parku Čelakovského sady. Nejvhodnější nabídku k veřejné zakázce malého rozsahu podala společnost Gardenline, s. r. o., s nabídkovou cenou 7 098 877 Kč vč. DPH. S vítěznou společností začne městská část v nejbližší době jednat o podpisu smlouvy. Revitalizace začne v ideálním případě ještě letos.

Praha 2 o obnovu části parku nad Legerovou ulicí usilovala už v roce 2018, kdy probíhala revitalizace okolí Národního muzea a přilehlé části Čelakovského sadů situované v Praze 1. Bohužel však marně. Po zdlouhavých jednáních s městskými památkáři, pracovníky IPR, a architekty nakonec došlo ke společné dohodě. Aktuálně navrhované materiálové a koncepční řešení zeleně navazuje na již revitalizovanou část parku v sousedství a Čelakovského sady tak budou tvořit jednotný celek.

„Stav této části parku byl už opravdu alarmující. Jsem rád, že zahradnicky těžko udržitelná díra, která tam vznikla při stavbě podchodu pod magistrálou, dostane odpovídající řešení. Můžeme začít s realizací projektu, který neutěšený tranzitní prostor promění v odpočinkovou zónu plnou zeleně. Součástí revitalizace parku budou stavební i sadovnické práce. Vzniknou opěrné zídky, chodníky a cesty z žulové dlažby a kamene, park bude nově osázen a zavlažován. Nebudou chybět ani nové lavičky a koše, a také lampy veřejného osvětlení,“ přibližuje záměr radnice místostarosta Václav Vondrášek.

Čelakovského sady

Zveřejněno: 13.10.2021 – webadmin@praha2.cz