1 2 3 4 5  další 
 • Praha 2: Rádi pomůžeme nečekaně těhotným ženám


  PRAHA (4. BŘEZNA 2021) – Městská část Praha 2 podporuje projekt „Nesoudíme. Pomáháme“. Ten nabízí praktickou pomoc nečekaně těhotným ženám, které se cítí být nuceny k ukončení těhotenství i přesto, že by si rády dítě ponechaly. Projektu, jehož zřizovatelem je Hnutí Pro život ČR, udělila osobní záštitu Alexandra Udženija, místostarostka pro oblast sociální a zdravotnictví.
 • Praha 2 zlepší komunikaci s neslyšícími


  PRAHA (3. BŘEZNA 2021) – U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší městská část Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online, s. r. o., komunikaci s neslyšícími. Komunikační systém pro sluchově postižené Úřadu městské části Praha 2 slouží neslyšícím již 18 měsíců. Vede k němu ikona přeškrtnutého ucha v levém horním rohu webové stránky. Nově bude tato služba rozšířena i o převod textu na řeč. Usnadní tak komunikaci s úřadem i osobám se zhoršenou srozumitelností řeči nebo její úplnou ztrátou.
 • Praha 2: zájem o očkování trvá, telefony stále vyzvání


  PRAHA (2. BŘEZNA 2021) – Na infolince Prahy 2 je opravdu rušno. Pracovníci linky odbavují jeden telefon za druhým. Zájem o očkování z řad seniorů 75+ značně převyšuje očekávání. Po úspěšném proočkování zájemců 80+ nyní nastupuje další věková kategorie seniorů 75+, a začíná už i oslovování zájemců z řad 70+.
 • Praha 2 schválila rozpočet. Plánované výdaje se snižovat nebudou


  PRAHA (1.BŘEZNA 2021) Hospodaření městské části Praha 2 bude i v letošním roce vyrovnané. Plánované výdaje na aktivity městské části, investice a opravy se snižovat nebudou. Nejvíce peněz, podobně jako v předcházejících letech, půjde do oblasti školství, dále pak do sociální oblasti, na péči o veřejná prostranství, o zeleň a na obnovu bytového fondu v majetku městské části.
 • Praha 2: Naše školy i školky jsou připraveny pomoci


  PRAHA (27. ÚNORA 2021) – Školy a školky Prahy 2 jsou připraveny na krizový scénář. V pondělí přijmou děti rodičů vybraných klíčových profesí. Případní zájemci by se měli hlásit přes svá personální oddělení na Magistrát hlavního města Prahy, který alokaci těchto dětí do jednotlivých škol a školek zaštiťuje.
 • Praha 2 podepsala memorandum o spolupráci s centrem pro oběti domácího a sexuálního násilí


  PRAHA (26. ÚNORA 2021)Memorandum o budoucí spolupráci podepsali ve čtvrtek 25. února 2021 starostka Prahy 2 Jana Černochová, radní pro bezpečnost Michal Zuna a ředitelka centra pro oběti domácího a sexuálního násilí proFem, o. p. s., Jitka Poláková.
 • Praha 2 chce pokračovat v pomoci podnikatelům


  PRAHA (23. ÚNORA 2021) Radní Prahy 2 na jednání 22. února 2021 schválili další podporu podnikatelům a živnostníkům v nebytových prostorách městské části, na které dopadla krizová opatření vlády v souvislosti s nařízeným nouzovým stavem. Konkrétně jde o slevu z nájmu, možnost uzavření splátkových kalendářů a neuplatnění sankčních poplatků k dlužnému nájemnému, a také míry inflace u smluv o nájmu nebytových prostor pro rok 2021.
 • Praha 2 bude mít novou lávku přes Bělehradskou ulici


  PRAHA (18. ÚNORA 2021) – Nová lávka propojí Vinohrady a Nové Město. Na jedné straně z ulice U Zvonařky, na druhé z Wenzigovy ulice. Dojde tak ke splnění dlouhodobého přání obyvatel Prahy 2.
 • Tančící dům se rozsvítil na modro v naději na léčbu pro malého Olivera a další „andělské děti“


  PRAHA (16. ÚNORA 2021) – Tančící dům se v pondělí 15. února rozzářil modrou barvou pod záštitou starostky městské části Praha 2 Jany Černochové a místostarostky Alexandry Udženija u příležitosti Mezinárodního dne Angelmanova syndromu. A to s jediným cílem – podpořit jedinečný výzkum, který dává tomuto onemocnění velké šance na vyléčení.
 • Dvojka: Pusťme děti bezpečně do škol


  PRAHA (12. ÚNORA 2021) – Po neprodloužení nouzového stavu vedení městské části Praha 2 operativně řeší bezpečný scénář fungování škol v městské části. Kromě šíření nákazy je třeba předejít i zbytečné traumatizaci dětí opakovaným nepříjemným PCR testováním.
 • V Riegrových a Havlíčkových sadech se mohou děti i dospělí oddávat sněhovým radovánkám bez obav


  PRAHA (10. ÚNORA 2021) – Výjimku z obecně závažné vyhlášky hlavního města Prahy o ochraně veřejné zeleně schválila Rada městské části Praha 2 už v roce 2009. Obyvatelé a návštěvníci parků v Riegrových a Havlíčkových sadech si tak mohou užít současné sněhové nadílky dle libosti.
 • Tančící dům se rozsvítí na modro pro malého Olivera a další „andělské děti“


  PRAHA (10. ÚNORA 2021) – V pondělí 15. února se v 18 hodin pod záštitou starostky Jany Černochové a místostarostky Alexandry Udženija městské části Praha 2 rozsvítí u příležitosti Mezinárodního dne Angelmanova syndromu Tančící dům na modro. Na pomoc malému Oliverovi a dalším rodinám, které se každý den potýkají s nelehkým osudem.
 • Praha 2: první vlna očkování seniorů proběhla úspěšně, informační kampaň pokračuje!


  PRAHA (1. ÚNORA 2021) – Od 16. ledna se ve Všeobecné fakultní nemocnici hladce a bez komplikací nechalo očkovat přes 560 seniorů 80+ z Prahy 2. Radnice Prahy 2 i nadále pokračuje v aktivní pomoci seniorům při zajištění očkování proti nemoci covid-19. Seniorům z Prahy 2 ve věku 80 let a více nadále pomáhá s registrací a zajištěním hladkého průběhu očkování ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) na Karlově náměstí prostřednictvím bezplatné linky, kterou pro tyto účely zřídila. Na linku 800 600 604 se od 12. ledna dovolalo přes 900 obyvatel dvojky.
 • Praha 2 mění portfolio bank a společností, které spravují její majetek


  PRAHA (29. LEDNA 2021) – Do nejbližšího jednání Rady městské části Praha 2 míří informace, že dojde ke změnám v portfoliu bankovních domů a investičních společností, které pro tuto městskou část realizují zhodnocování prostředků z prodeje nemovitostí. Jeden ze správců finančních prostředků, společnost Carduus Asset Management, totiž podala výpověď ze smlouvy.
 • Praha 2 v minulém roce zhodnotila finanční prostředky z prodeje nemovitostí o téměř 70 milionů Kč


  PRAHA (26. LEDNA 2021) – Rada MČ Praha 2 včera vzala na vědomí informaci o zhodnocování volných finančních prostředků k 31. 12. 2020. Městská část Praha 2 za rok 2020 zhodnotila finanční prostředky z prodeje domů a bytových jednotek v investičním portfoliu, na termínovaných vkladech a spořicích účtech celkem o téměř 70 milionů korun. Přestože minulý rok byl výrazně ovlivněný koronakrizí a s ní spojenou nervozitou na finančních trzích, jedná se o velmi dobrý výsledek, což potvrzuje i audit od renomované společnosti.
 • Praha 2 očkuje seniory 80+ bez front a bez stresu


  PRAHA (18. LEDNA 2021) – Pracovníci humanitního odboru Úřadu městské části Praha 2 vyřídili od úterního spuštění speciální informační linky 800 600 604 na 400 hovorů. Díky navázané spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze se během soboty podařilo oočkovat prvních 140 dvojkových seniorů ve věkové kategorii 80+.
 • Praha 2: Strážníků je málo a noví hned tak nebudou


  PRAHA (13. LEDNA 2021) – Městská policie v Praze 2 má přijít o 14 tabulkových míst. Důvod? Magistrát snížil rozpočet Městské policie hlavního města Prahy. Dlouhodobě v Praze 2 chybí téměř dvacet strážníků, v budoucnu jich tedy v ulicích dvojky může být ještě méně než dosud.
 • Klienti a zaměstnanci Centra sociálních služeb Praha 2 dostali vakcínu proti Covid-19


  PRAHA (12. LEDNA 2021) – Klienti a zaměstnanci Centra sociálních služeb Praha 2 podstoupili o víkendu očkování proti onemocnění Covid-19. Vakcínu už dostali senioři, kteří o očkování projevili zájem a jejich zdravotní stav jim to umožnil. Městská část Praha 2 teď plánuje pomoc při očkování seniorů ve věkové kategorii 80 let a více, které by mělo začít v nejbližších dnech.
 • Praha 2 testuje systém chytrého zavlažování v parcích, ušetří za vodu i energie


  PRAHA (12. LEDNA 2021) – Radnice městské části Praha 2 bude i letos pokračovat v testování systému chytrého zavlažování v parcích. Naváže tak na pilotní projekt z loňského roku v Sadech Bratří Čapků, který ukázal, že chytré zavlažování dokáže snížit spotřebu vody až o jednu čtvrtinu a šetří energie. Je to tak další konkrétní krok v rámci projektu Udržitelná dvojka, kterým se radní Prahy 2 aktivně snaží řešit důsledky klimatických změn.
 • Městská část Praha 2 získala další ocenění


  PRAHA (11. LEDNA 2021) – Starostka Jana Černochová převzala z rukou ředitele Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) Davida Feltla ocenění za nejlépe spolupracující organizaci.
 • Soutěž o návrh revitalizace parku U Hradeb


  Městská část Praha 2 vyhlásila soutěž o návrh na revitalizaci území, které se nachází mezi ulicí Horská a novoměstským opevněním. Cílem otevřené soutěže je najít návrh s nejvhodnějším přístupem k jeho obnově z pohledu architektonického a krajinářského řešení. Soutěžící mohou své návrhy podávat do 22. 2. 2021 a výsledky by měly být zveřejněny v březnu.
 • Další krok v energetickém managementu v Praze 2


  Radnice městské části Praha 2 se nyní může pochlubit přesným systémem měření energií, který je vybaven i hlášením poruch v případě havárií. Je to další konkrétní krok v rámci projektu Udržitelná dvojka, kterým se radní Prahy 2 aktivně snaží řešit důsledky klimatických změn.
 • Vánoce s IZS a Správou služeb letos v Praze 2 jinak


  Starostka Prahy 2 Jana Černochová a radní pro bezpečnost Michal Zuna v pondělí poděkovali složkám Integrovaného záchranného systému i pracovníkům Správy služeb hlavního města Prahy za spolupráci v letošním roce a také každodenní nasazení i pomoc občanům Prahy 2. Letos poprvé se vzhledem k epidemiologické situaci tradiční vánoční setkání konalo v omezeném počtu i jednodušší formě.
 • Vánoční setkání s řediteli škol zřizovaných městskou částí Praha 2 a zástupci DDM


  Starostka Prahy 2 Jana Černochová se dnes setkala s řediteli základních a mateřských škol a zástupci Domu dětí a mládeže Praha 2. Poděkovala jim za obrovské úsilí, se kterým se ve výjimečném roce věnovali výchově a vzdělávání dětí.
 • Domovy pro seniory v Praze 2 spustily další novinku


  Centrum sociálních služeb Praha 2 přišlo v tomto předvánočním období s další novinkou. Vedle audio či videohovorů budou moci klienti v domovech pro seniory nově využívat specializované místnosti a setkávat se tak s rodinnými příslušníky i přáteli.
 • Na dvojce se po roce opět bruslí. Tentokrát Praha 2 zřídila kluziště v Grébovce a na Folimance


  Městská část Praha 2 umožnila v tomto týdnu milovníkům ledních sportů opět bruslit na umělém ledu. Nově je kluziště v parku na Folimance, aby bylo dostupnější obyvatelům nuselské, vyšehradské a novoměstské části Prahy 2. Druhé je na stejném místě jako před rokem – v Grébovce.
 • Praha 2 se důrazně ohrazuje proti informacím z reportáže České televize a nepodloženým útokům opozičních zastupitelů


  Městská část Praha 2 se důrazně ohrazuje proti informacím, jež byly zveřejněny v reportáži s názvem Investice a exekuce, která byla odvysílaná v rámci pořadu Reportéři ČT dne 7. prosince 2020.
 • Praha 2 již třetí rok podporuje Giving Tuesday


  Městská část Praha 2 se letos potřetí připojuje ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday. Světový den štědrosti a dobrých skutků se slaví vždy první úterý následující po Dni díkůvzdání a účastní se ho tisíce osob, firem a organizací z celého světa.
 • V parcích Prahy 2 byly vysazeny nové stromy


  Rada městské části Praha 2 na svém jednání 2. listopadu 2020 rozhodla o zajištění náhradní výsadby stromů v parcích na území městské části Praha 2 a související odborné pětileté péči. Společnost Gartensta Plus, s. r. o., zajistí výsadbu 27 kusů dřevin, většinou listnatých, do parků Riegrovy sady, Havlíčkovy sady, Folimanka a Lumírovy sady, čímž nahradí nuceně vykácené či poničené stromy.
 • Kriminalita v Praze 2 má letos klesající tendenci


  Kriminalita v Praze 2 je v době nouzového stavu o 27 procent nižší než ve srovnatelném období loňského roku. Vyplývá to z údajů Policie České republiky. Je to v důsledku vyhlášeného nouzového stavu a s ním souvisejících omezujících opatření vlády. Podle policistů k tomu přispělo i zvýšení sankce u vybraných trestných činů.