V Riegrových a Havlíčkových sadech se mohou děti i dospělí oddávat sněhovým radovánkám bez obav

PRAHA (10. ÚNORA 2021) – Výjimku z obecně závažné vyhlášky hlavního města Prahy o ochraně veřejné zeleně schválila Rada městské části Praha 2 už v roce 2009. Obyvatelé a návštěvníci parků v Riegrových a Havlíčkových sadech si tak mohou užít současné sněhové nadílky dle libosti.

„Jsem rád, že jsme v minulosti o výjimce z vyhlášky rozhodli. Podmínky pro provozování zimních sportů jsou teď ideální a sněhová pokrývka je natolik dostatečná, aby trávník a zeleň ochránila. A děti i rodiče potřebují dostatek pohybu a odreagování v těchto dnech víc, než kdy jindy,“ uvedl místostarosta Václav Vondrášek, který má na starosti oblast životního prostředí.

Oba parky jsou ostatně díky svému členitému terénu ideálním místem pro sáňkování a bobování, což ostatně v těchto dnech dokazují i desítky skotačících dětí i dospělých.

Zprávu zpracoval Odbor komunikace ÚMČ Praha 2. Další podrobnosti: Mgr. Andrea Zoulová, vedoucí odboru a tisková mluvčí, Odbor komunikace, tel.: 236 044 231, mobil: 731 553 188, e-mail: andrea.zoulova@praha2.cz.

Zveřejněno: 10.02.2021 – webadmin@praha2.cz