Výluka tramvají

Výluka tramvají ve Vinohradské ulici skončí až ve středu 21. března. Během první etapy oprav, která probíhala od 7. do 28. února v úseku I. P. Pavlova – Muzeum – Flora jezdila tramvajová linka 11 přes náměstí Míru, po Korunní ulici až na Floru, kde se napojila na svou původní trasu. Jako náhradní dopravu bylo možné použít zelenou trasu metra A nebo tramvaje č. 10, 11 a 16, jedoucí Korunní ulicí.
Druhá etapa oprav (od 28. února do 21. března) zcela omezí tramvajový provoz na Vinohradské ulici v úseku I. P. Pavlova – Želivského, dále pak v úseku Olšanské náměstí – Flora.
Tramvaj č. 5 bude odkloněna z Olšanského náměstí na Vápenku. Desítka bude ve směru z Řep zkrácena k Orionce, kde bude končit také jedenáctka, jedoucí přes náměstí Míru. Šestnáctka pojede po trase Spojovací – Želivského – Černokostelecká. Noční linka č. 51 bude v úseku Lazarská – Želivského odkloněna přes zastávky Václavské náměstí, Olšanské náměstí a Nákladové nádraží Žižkov a linka č. 58 pojede v úseku Olšanské náměstí – Nákladové nádraží Žižkov přes zastávku Olšanská.
V úseku Sídliště Ďáblice – Palmovka – Želivského – Černokostelecká bude zavedena zvláštní tramvajová linka (č. 30), která nahradí desítku v úseku Sídliště Ďáblice – Želivského a jedenácku v úseku Želivského – Černokostelecká.
V úseku Nádraží Braník – Karlovo náměstí – I. P. Pavlova – Zvonařka bude zavedena zvláštní tramvajová linka č. 36. Ta nahradí odkloněnou šestnáctku v úseku Nádraží Braník – I. P. Pavlova. V úseku Orionka – Želivského bude v denním provozu náhradní autobusová doprava X–10. V nočním provozu pojede v úseku Lazarská – I. P. Pavlova – Orionka – Flora – Želivského náhradní autobusová linka X–51.

ror

Zveřejněno: 21.03.2001 – support@publix.cz
Vytisknout