Výstava: Nemějte strach! Církev a cesta střední Evropy ke svobodě (vloženo video)

Praha 2 hostí výstavu připomínající založení Visegrádské skupiny, která se před 30 lety stala základem regionální spolupráce. Expozice představuje osudy čtyř osobností středoevropské církve doby totality: Josefa Berana, Jána Chryzostoma Korce, Józsefa Mindszentyho a Stefana Wyszyńského a také roli Jana Pavla II. v procesu demontáže komunismu ve střední Evropě. Na výstavě, která vznikla ve spolupráci a s podporou Maďarského institutu v Praze a s Arcibiskupstvím pražským, se podílel i Ústav pro studium totalitních režimů a slovenský Ústav pamäti národa.

Výstava, kterou připravil Polský institut ve spolupráci s partnery ze všech zemí V4 a zaštítila ji starostka městské části Praha 2 Jana Černochová, bude na náměstí Míru k vidění až do 8. března 2021.

Foto: vlk

Zveřejněno: 15.02.2021 – webadmin@praha2.cz