Výtěžek potravinové sbírky v Praze 2 předčil všechna očekávání

PRAHA (26. dubna 2021)  V sobotu 24. dubna proběhla na náměstí Míru potravinová sbírka. Městská část Praha 2 se k celorepublikové charitativní akci připojila vůbec poprvé. Sběrné místo zřízené přímo pod širým nebem přilákalo velké množství zájemců a výsledky sbírky předčily veškerá očekávání organizátorů. Dárci přinesli celkem 800 kilogramů potravin a drogerie.

Dary se sbíraly od 8 do 18 hodin ve velkém stanu umístěném před kostelem sv. Ludmily. Odtud večer putovaly do nejbližší potravinové banky, kde došlo k jejich kontrole a třídění. O následnou distribuci potřebným cílovým skupinám se postarají již tradičně odběratelské neziskové organizace.

První potravinová sbírka pod širým nebem je úspěšně za námi. Je skvělé, že se naše iniciativa setkala s takovou odezvou místních obyvatel. Pro mě osobně je to důkaz, že solidarita a pomoc druhým není pro mnoho lidí jen prázdným slovem a zároveň, že sběrné místo pod širým nebem je pro řadu lidí skutečně atraktivní variantou. Pevně věřím, že se nám tak podařilo založit novou tradici a třeba budeme pro příští kolo sbírky inspirovat i další městské části,“ zhodnotila sobotní akci její iniciátorka a radní Prahy 2 Renáta Kašická.

„Opět se nám společně povedlo něco úžasného. I když vím, jak solidární a ohleduplní lidé v naší městské části žijí, výsledky sbírky a účast mě velmi mile překvapily. Lidé přicházeli spontánně během celého dne, a to nejen ke stanu potravinové banky, ale i ke stánku našeho Nadačního fondu Dvojka srdcem, odkud si odnášeli informační letáky. Vedle materiální pomoci tak mnozí dárci chtěli vyjádřit svou podporu i finančním příspěvkem. Za jakoukoli podporu a pomoc jim moc děkuji. A chci poděkovat i dlouholetému partnerovi nadačního fondu, firmě Gordic spol. s r.o., která do sbírky darovala nemalé množství potravin a drogerie,“ dodala místostarostka Prahy 2 a zakladatelka nadačního fondu Alexandra Udženija.

Nadační fond městské části Praha 2 Dvojka srdcem pomáhá těm nejpotřebnějším občanům v tíživé sociální či zdravotní situaci již od roku 2017. Během pandemie se zaměřil zejména na pomoc a podporu rodin samoživitelů, které se v důsledku vládních restrikcí dostaly do finanční tísně.

Bližší informace o formě pomoci zájemci naleznou na webových stránkách nadačního fondu Dvojka srdcem: https://dvojkasrdcem.cz/darci/.

Kompletní výsledky jarní potravinové sbírky: https://www.sbirkapotravin.cz/cesi-prokazali-solidaritu-jarni-sbirka-potravin-vynesla-318-tun-zbozi-pro-potrebne.

Zprávu zpracoval Odbor komunikace ÚMČ Praha 2. Další podrobnosti: Mgr. Andrea Zoulová, tisková mluvčí, Odbor komunikace, tel.: 236 044 231, mobil: 731 553 188, e-mail: andrea.zoulova@praha2.cz.

Potravinová sbírka
Zveřejněno: 26.04.2021 – stanislav.knenicky@praha2.cz