WebGIS vyhrál stříbrnou příčku v celostátním kole soutěže Zlatý erb 2015

Praha 2 vyhrála 2. místo v celostátním kole soutěže Zlatý erb 2015 v kategorii nejlepší elektronická služba. Odborná porota toto ocenění udělila Praze 2 za službu oficiálního mapového portálu WebGIS.  Tímto druhým místem tak radnice navázala na předchozí vyhlášení vítězů krajského kola soutěže, kde se služba WebGIS umístila na 1. místě, a postupovala tak do kola celostátního.

Praha 2 se účastní soutěže Zlatý erb pravidelně již několik let a každý rok zatím stála tzv. na bedně. První ocenění získala v roce 2007, a to hned 1. místo v kategorii Nejlepší webové stránky měst. Toto prvenství pak obhájila ještě v letech 2011 a 2012. V roce 2013 získala stříbrnou příčku, kterou se jí podařilo udržet i v roce 2014 a nakonec i v letošním vyhlášení krajského kola. Nikdy jsme však neslavili úspěch z kola celostátního, který se zaslouženě dostavil v letošním roce díky službě WebGIS.

Služba WebGIS je interaktivní mapa zobrazující například bezpečnostní služby, mapu volného pobíhání psů, památkovou ochranu, zóny placeného stání, majetek spravovaný MČ Praha 2, zdravotnictví a sociální služby, školství  a mnoho dalšího. Novinkou je nabídka provozoven obchodu a služeb na území městské části Praha 2. Uživatelé zde najdou mnoho užitečných kontaktů. Novinka v aplikaci si klade za cíl zpřístupnit informace o službách živnostníků a zároveň provozovatelům služeb a obchodu nabízí propagaci jejich činnosti. Přímo z mapy mohou jednoduše kontaktovat živnostenský odbor Prahy 2 a aktualizovat nebo doplnit data o své provozovně v portálu obchodu a služeb.

„WebGIS je mimo jiné specifický v tom, že nejde o jednorázovou aplikaci. Jde o plně interaktivní a neustále se rozvíjející systém, který se soustavně zdokonaluje a rozrůstá. Jsem rád, že lidé kolem WebGISU odvádějí tak dobrou práci,“ prohlásil tajemník Michal Kopecký.

Tajemník ÚMČ Praha 2 Michal Kopecký převzal ocenění za službu WebGis  ocenění webgis
Zveřejněno: 14.04.2015 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout